Aimi Kobayashi.
Zdobywczyni czwartej nagrody w 18. Chopinowskim Konkursie Pianistycznym, Aimi Kobayashi zdobyła międzynarodowe uznanie za swój wyjątkowy talent. Jest uważana za jedną z najbardziej rozchwytywanych pianistek swojego pokolenia w Japonii.
Aimi urodziła się w 1995 roku w Ube w Japonii. Zaczęła grać na fortepianie w wieku trzech lat, zadebiutowała koncertem w wieku ośmiu lat, a międzynarodową karierę rozpoczęła w wieku dziewięciu lat. Studiowała u Meng-Chieh Liu w Curtis Institute of Music.
W 2009 r. zdobyła nagrodę sekcji juniorów na Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym Azji i Pacyfiku w Korei. W 2011 r. otrzymała złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Azji za występ w sekcji koncertowej, a w tym samym roku zdobyła nagrodę Yasuko Fukuda. W 2012 roku zdobyła trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Artystów im.
Swój pierwszy recital dała w Carnegie Hall na Japan NYC Festival, którego dyrektorem muzycznym był Seiji Ozawa, a w następnym miesiącu wystąpiła z recitalem w Tokyo Opera City.
Występowała już z szeregiem czołowych orkiestr, zarówno w Japonii, jak i za granicą, w tym z Orchestra of the Eighteenth Century pod batutą Fransa Bruggena i Moscow Virtuosi pod batutą Vladimira Spivakova. W Japonii regularnie występuje z Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, Japan Philharmonic Orchestra i New Japan Philharmonic.
Nagrała utwory Bacha, Beethovena, Chopina i Liszta dla Warner Classics. W 2015 r. została jedną z dziesięciu finalistów 17. Chopinowskiego Konkursu Pianistycznego, wybraną spośród 452 uczestników z 45 krajów. W lipcu 2019 r. wykonała Koncert fortepianowy nr 20 d-moll K. 466 Mozarta z Orchestre Philharmonique Royal de Liège pod dyrekcją Christiana Arminga. W marcu 2020 r. wykonała I Koncert fortepianowy Es-dur Liszta z Tonhalle-Orchester Zürich pod dyrekcją Kristiiny Poski.
W październiku 2024 r. wykonała Koncert fortepianowy G Ravela z Tokijską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Krzysztofa Urbańskiego. W listopadzie 2024 r. wykonała Rapsodię na temat Paganiniego op. 43 Rachmaninowa z Tuganem Sokhievem pod batutą Münchner Philharmoniker.
Jej ostatnim nagraniem jest „Schubert” (2024) z Warner Classics.
—
Niedzielne Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli stanowią okazję do wysłuchania występów najwybitniejszych polskich i zagranicznych pianistów, światowej sławy profesorów, a także laureatów Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich. 45-minutowe koncerty odbywają się w sezonie od maja do końca września w każdą niedzielę o godz. 12:00 i 15:00. Dodatkowo, recitale o godz. 12:00 w dwie ostatnie niedziele miesiąca transmitowane są na kanale YouTube i Facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.