24 lutego 2022 roku narodziła się nowa historia. Od blisko trzech lat obserwujemy wydarzenia, które zmieniają historię nie tylko Ukrainy i Rosji, ale także Polski, Europy i świata.
Polscy fotografowie i dziennikarze dokumentują tę historię, ukazując zarówno działania wojenne, exodus uchodźców, jak i codzienne życie w strefie wojny. Stanowią najliczniejszą grupę wśród zagranicznych korespondentów i są autorami tysięcy zdjęć. To właśnie dzięki ich pracy wojna w Ukrainie jest tak widoczna dla ludzi nawet w odległych zakątkach świata. Nie jawi się jako konflikt na końcu świata, lecz jako rzeczywista, głęboko współodczuwana tragedia.
Ta historia zmienia także Polskę na wielu płaszczyznach – od demografii i przemian społecznych po kwestie polityczne. Jednocześnie jednak wojna stopniowo dla nas, obywateli wolnego świata, powszednieje, przywykamy do niej. Wybrane zdjęcia – najbardziej reprezentatywne i wyraziste – ujęte w formie wystawy tworzą opowieść o wojnie w Ukrainie. Jako materialne świadectwa tego konfliktu mogą ponownie poruszyć coraz bardziej obojętną opinię publiczną.
Wystawa plenerowa „Oczy wojny”
24 lutego 2022 roku narodziła się nowa historia. Od blisko trzech lat obserwujemy wydarzenia, które ...
Wystawa plenerowa „Oczy wojny”
Wystawa plenerowa „Oczy wojny”
Kiedy: 23 luty 2025 – 16 marzec 2025
Gdzie: Skwer ks. Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu
Adres: Karowa, Warszawa
Wstęp: wydarzenie darmowe
Coś pomineliśmy, masz jakieś sugestie? Skontaktuj sie z nami.