Przedwojenna Warszawa, Buenos Aires lat 30. A wszystko w płomiennym rytmie tanga i aż trzech językach: polskim, jidysz i hebrajskim. Przed Państwem wieczór pełen cudów, wypełniony żydowskim tangiem naszej stolicy z dawnych lat i tradycyjnym tangiem argentyńskim w nowoczesnych aranżacjach.
Występ muzyczny ukaże fenomen przedwojennego tanga, jako owocu splotu pierwiastków słowiańskich i żydowskich. Znakomita większość tang została napisana przez polskich twórców żydowskiego pochodzenia. Dzięki temu dochodziło do twórczej wymiany między polskojęzyczną kulturą popularną Warszawy i jej odpowiednikiem w języku jidysz, która miała swój rozbudowany obieg rozrywkowy. Na koncercie pojawią się również klasyczne tanga z lat 30. z Buenos Aires, stolicy tanga i źródła inspiracji dla polskich twórców tanga.
Występują:
Olga Avigail – wokal
Hadrian Tabęcki – pianino
Grzegorz Bożewicz – bandoneon
Piotr Malicki – gitara
Olga Avigail Mieleszczuk – pieśniarka, akordeonistka, badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa w jidisz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie. Inicjuje projekty międzykulturowe z udziałem artystów z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych. Współpracuje z organizacjami promującymi kulturę żydowską, jak YUNG Yiddish czy TSKŻ. Wydała dwie płyty: Jewish Songs from the Shtetl oraz Lilalo. Występuje na prestiżowych scenach i festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Izraelu.
Tango Attack – zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji, jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem, sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi.