Koncert pod gwiazdami: Agnieszka Marucha i Aleksandra Dallali, to najpiękniejsze utwory na skrzypce i fortepian, które w podtytule nazwaliśmy „Skrzypcowy gwiazdozbiór”. Ten wspólny recital artystek to podróż przez emocje i krajobrazy muzyczne różnych epok i kultur. W programie zabrzmią utwory autorstwa m.in. Schuberta, Dvořáka i Szymanowskiego.
PROGRAM:
1. F. Schubert – Sonatina D-dur op. 137, Allegro Molto
2. A. Dvořák – Utwór romantyczny nr 1
3. Z. Ossendowska- Capriccio di Sevilla
4. H. Kulenty – Ambulansik
5. A. Beach – Romans na skrzypce i fortepian op.23
6. I. Kisiel – Miniatura bałkańska
7. K. Szymanowski – Pieśń Roksany
8. F. Kreisler – Liebesleid
9. F. Kreisler – Schön Rosmarin
10. M. Ponce – Estrellita
Aleksandra DALLALI ukończyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest starszym wykładowcą na macierzystej uczelni, gdzie pracuje jako pianista w klasach skrzypiec prof. Magdaleny Szczepanowskiej, prof. Agnieszki Maruchy oraz prof. Wojciecha Koprowskiego.
Brała udział w kursach mistrzowskich, swoją grę doskonaliła pod kierunkiem takich profesorów jak Barbara Halska, Maria Niemira, Daniel Spiegelberg (Szwajcaria), Alexander Tamir (Izrael), Bracha Eden (Izrael), Hans-Peter i Volker Stenzl (Niemcy).
Koncertuje w wielu instytucjach kulturalnych w Warszawie. Nagrywała dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Radia PIK w Bydgoszczy oraz BBC. Jako pianista-kameralista wielokrotnie towarzyszyła skrzypkom w krajowych i międzynarodowych kursach oraz konkursach. W marcu 2016 roku zadebiutowała w prestiżowej sali Phillips Hall w Musiekgebouw w Eindhoven (Holandia). Współpracowała z prof. Robertem Szrederem w Talent Class przy Conservatorium Maastricht (Holandia). W 2015r otrzymała nagrodę II stopnia Rektora UMFC.
Agnieszka Marucha – solistka, kameralistka, pedagog. Założycielka kwartetu skrzypcowego Violinofonica. Profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2013-2014, o profesor gościnny w Keimyung University w Daegu, Korea Płd. Od wielu lat propaguje muzykę polską w kraju i za granicą. W 2014 r. otrzymała nagrodę „Fryderyk″ w kategorii muzyka współczesna za płytę „Chagall for Strings”. Ponadto dokonała rejestracji 9 płyt. 7 z nich to światowe premiery fonograficzne. Koncertowała w większości krajów europejskich oraz azjatyckich. Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, regularnie wykłada na letnich kursach muzycznych Bosa Antica (Włochy), Chopin-Górecki Music Camp (Warszawa, UMFC) oraz Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie. W ubiegłych latach prowadziła lekcje otwarte i wykłady w Chinach, Szkocji, Brunei, Włoszech i Danii. W latach 2009-2010 była koncertmistrzem zespołów Danish Chamber Players oraz Storstrom Symphony Orchestra.