16 FESTIWAL NOWE EPIFANIE
5 marca – 13 kwietnia 2025
„A cóż im zwrócisz za to, co oni tobie dali?”
Inspirując się cytatem „pamiętaj, że oni cię zrodzili, a cóż im zwrócisz za to, co oni tobie dali?”, pytamy o międzypokoleniowe zobowiązania oraz jakie miejsce zajmuje we współczesnym społeczeństwie rodzina. W naszym CAŁYM PROGRAMIE znajdziecie próbę odpowiedzi na te pytania, w każdym spektaklu, filmie, koncercie.
PROGRAM
13.04.2025 niedz. godz. 10:00 oraz 12:00
Spektakl: Tu mieszkamy
Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Teatr Animacji w Poznaniu / Art Fraction Foundation
Spektakl oparty na tańcu, ruchu i obiektach skupiony na poszukiwaniu istoty wspólnoty.
Spójrz, to jest dom. Tu mieszkamy. Nasz dom.
Ale rozejrzyj się – czy widzisz inne domy?
Czy są ze sobą połączone?
Chcielibyśmy zaprosić rodziny w podróż po naszej okolicy. To jest nasza społeczność. Tutaj wszyscy mieszkamy.
Odkryjmy razem naszą wspólną przestrzeń. Jak troszczymy się o siebie nawzajem? Jak możemy żyć razem pomimo wszystkich różnic?
Wszyscy jesteśmy połączeni, dlatego chcemy być życzliwi i wspólnie budować naszą społeczność. twórz swoje serce, otwórz drzwi swojego domu i dołącz do nas w tym wyjątkowym momencie.
Spektakl jest wyrazem naszej troski o oddanie głosu najmłodszym w relacjach, które tworzymy z otaczającymi nas ludźmi. Dwoje łagodnych performerów zaprasza najmniejszych widzów do współpracy w budowaniu ich małej społeczności i dzieleniu się kreatywnością.
Występują
Paulina Giwer-Kowalewska, Antek Kurjata
Głosów użyczyli: Zuzanna Morawska, Emilia Gałkowska i Piotr Grabowski
W spektaklu wykorzystywane są światła w różnych kolorach, występują intensywne zmiany oświetlenia oraz dynamiczna muzyka. Aktorzy wchodzą w interakcję z Widzami. Wzyscy Widzowie proszeni są o zdjęcie obuwia.
Czas trwania: 40 min
Dla rodzin z dziećmi od 2 do 5 lat.
Cena biletu: 50 zł/os. Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).
**
Warszawski interdyscyplinarny festiwal, którego organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II, a współtwórcami byli Piotr Duda i Marek Pasieczny, istnieje od 2008 roku i organizowany jest w okresie wielkopostnym.
Każda edycja Festiwalu (nie było go w latach 2011 i 2015) ma własny motyw, który jest inspiracją dla zaproszonych do współpracy artystów, a jednocześnie wspólnym mianownikiem festiwalowych wydarzeń.
Podczas 16 edycji Festiwalu Nowe Epifanie, realizowanej tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu pod hasłem „A cóż im zwrócisz za to, co oni tobie dali?”, zastanowimy się, czym dla nas – i „bezdzietnych lambadziarzy”, i posiadaczy Karty Dużej Rodziny – są międzypokoleniowe zobowiązania oraz jakie miejsce zajmuje we współczesnym społeczeństwie rodzina.