Kina w Warszawie
Znajdź kino w mieście odpowiednie dla Ciebie
- Ostatnio aktualizowane: 23 sierpnia, 2024
Kina w Warszawie
Znajdź kino w mieście odpowiednie dla Ciebie
- Ostatnio aktualizowane: 23 sierpnia, 2024
Kina w Warszawie różnią się od siebie pod wieloma względami. Pomagamy w wyborze miejscówki idealnej dla Ciebie. Dowiesz się, gdzie obejrzysz największe hity kinowe, a gdzie ambitne kino niezależne w Warszawie. Przedstawiamy obiekty wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt kinowy oraz miejsca z duszą przesiąknięte historią i kulturą wyższą. Podpowiadamy, w którym kinie w Warszawie są najwygodniejsze fotele. Gdzie możesz liczyć na dobrego drinka i coś więcej niż popcorn z colą. Gdzie odbywają się seanse przyjazne sensorycznie. Kiedy i gdzie możesz kupić tanie bilety do kina oraz gdzie jest sala IMAX w Warszawie. Warszawa to eldorado dla kinomanów.
Bądźmy szczerzy, w trakcie seansu na sali kinowej jedynym ruchem jaki wykonujesz jest zazwyczaj sięganie po popcorn, a jednak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stajesz się Maverickiem mknącym w przestworzach lub bohaterem komedii romantycznej, gangsterem, astronautą, a nawet królem albo królową. Ahoj przygodo!
Najlepsze kina w Warszawie oferują nie tylko niezapomniane seanse filmowe. Ale też mnóstwo eventów, festiwale filmowe, spotkania ze znanymi filmowcami i maratony filmowe w stolicy.
Kina w Warszawie – odkryj swoje ulubione!
Wypad do kina możesz połączyć ze zwiedzaniem galerii handlowych. Wybierając jeden z dobrze znanych sieciowych multipleksów: Helios, Cinema City lub Multikino. Jeśli chcesz zobaczyć i usłyszeć więcej w formacie IMAX, Warszawa daje widzom taką możliwość jako jedno z sześciu miast w Polsce. Wolisz autentyczny kinowy klimat, oldschoolowe wnętrza, ambitny repertuar i mniej reklam przed seansem? W stolicy jest szereg kultowych kin, które mimo sędziwego wieku idą z duchem czasu i nadal są głodne widzów, jak kino Muranów, Kinoteka, kino Luna czy kino Wisła.
Masz ochotę poobcować z kulturą, potrzebujesz odskoczni od codziennej rutyny, planujesz randkę. A może chcesz po prostu miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi? Rzuć okiem na naszą listę i wybierz swoje kina w Warszawie. Warszawa ma w tym zakresie szeroką i różnorodną ofertę.
W tym przewodniku:
Helios
Wchodząc do kina Helios na ostatnim piętrze centrum handlowym Blue City poczujesz się jak na Times Square w Nowym Jorku, ale znajdziesz tu też elementy wystroju nawiązujące do historycznych kin w Warszawie. Stąd nazwy sal: Relax, Femina, Palladium czy Skarpa.
Kino Helios w Warszawie może się poszczycić nowoczesnym sprzętem kinotechnicznym zapewniającym najlepszą jakość dźwięku i obrazu. Spośród 8 sal z blisko 900 miejscami 3 to sale Dream. To kameralna przestrzeń z wyjątkowo komfortowymi warunkami do oglądania filmów, co licznie potwierdzają w opiniach zadowoleni widzowie. Najwygodniejsze rozkładane fotele, w których, gdyby nie filmowe emocje można by było usnąć, systemem dźwięku Dolby ATMOS i obraz w rozdzielczości 4K. Oczywiście za takie luksusy musisz trochę dopłacić, ale naprawdę warto. Przed seansem możesz zrelaksować się w kawiarni Helios Café oraz zaopatrzyć się w przekąski w kinowym barze. Czasem musisz uzbroić się w cierpliwość, bo przed niektórymi filmami reklamy i zwiastuny trwają dość długo.
Warto zaplanować wyjście wcześniej. Jeśli kupisz bilet z kilkudniowym wyprzedzeniem zapłacisz mniej. Pamiętaj o super wtorkach z zawsze niższą ceną. Możesz także dostać naprawdę tanie bilety do kina na wybrane polskie filmy w ramach projektu Kultura Dostępna. Helios to również inne projekty specjalne, jak kino konesera (projekcje filmów uhonorowanych nagrodami), kino kobiet, filmowe poranki dla dzieci i oczywiście nocne maratony filmowe dla najbardziej wytrwałych kinomanów. Raz w miesiącu w wybraną sobotę odbywa się Seans Przyjazny Sensorycznie. Dzięki tej inicjatywie m.in. osoby w spektrum autyzmu mogą w dostosowanych dla nich warunkach doświadczyć magii kina.
Cinema City
W Warszawie jest aż 6 kin należących do sieci Cinema City, wszystkie znajdują się w popularnych galeriach handlowych. Średnio jest w nich po 13 sal i 2700 foteli. Poza standardowymi seansami możesz liczyć na niezapomniane przeżycia, dzięki najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym.
W centrum handlowym Sadyba Best Mall Cinema City oferuje salę 3D IMAX. Warszawa na swojej kinowej mapie, jak dotąd ma tylko jedno kino IMAX. Jest to zdecydowanie wariant VIP. Amfiteatralny układ sali, ponadprzeciętna wielkość ekranu, krystaliczny obraz i majestatyczna jakość dźwięku. Momentami jest bardzo głośno. To nie jest opcja dla osób nadwrażliwych. Tu naprawdę poczujesz się jakbyś znalazł się w centrum akcji. Z kolei w Cinema City Arkadia dostępna jest hala 4DX®. Efekty specjalne poczujesz, i to dosłownie, na własnej skórze. Ruszające się krzesła, zapachy, wiatr, żywioły sprawiają, że filmowa fikcja staje się rzeczywistością. W Cinema City Galeria Mokotów na sali ScreenX w najbardziej kluczowych momentach akcji obraz jest rozciągany na dodatkowe boczne ekrany. Jesteś wręcz otoczony obrazem, jakby ktoś dosłownie wciągnął Cię w środek filmu. Na pokazy filmowe przyjazne sensorycznie możesz liczyć w Cinema City Białołęka i Sadyba. A jeśli lubisz się bać poluj na maratony horrorów.
Tanie bilety do kina dostaniesz we wszystkich Cinema City w każdą środę. Ciekawą opcją dla prawdziwych kinomaniaków jest także karta Cinema City Unlimited. To miesięczny abonament, dzięki któremu możesz oglądać filmy w kinie nawet codziennie i korzystać z 10% rabatu w barach i kawiarniach kinowych.
Multikino
Multipleksy Multikina znajdziesz w 6 lokalizacjach w stolicy. Różnią się one nie tylko ilością sal (od 6 do 12), ale także dostępnymi udogodnieniami. Multikino Złote Tarasy to jedno z najbardziej stylowych kin w Warszawie, jak i w całej Polsce. Zajmuje aż trzy poziomy. Odbywają się tu projekcje filmów w ramach corocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W sali premierowej z 788 fotelami organizuje się uroczyste premiery i inne eventy. Jest ona wyposażona w jeden z największych na świecie ekranów kinowych o przekątnej 300 m2. Multikino Złote Tarasy gości wiele gwiazd kina i znanych celebrytów. Może nawet spotkasz tu swojego idola.
Internauci wysoko oceniają Multikino Młociny. Wszystkie fotele w standardzie steruje się elektrycznie bez dodatkowych opłat, więc możesz wygodnie oglądać film w pozycji półleżącej. W wybranych salach sieci zastosowano projektory 4K dla najwyższej jakości obrazu oraz nowoczesny system dźwięku trójwymiarowego Dolby Atmos, który przeniesie Cię w centrum zdarzeń filmu. Oczywiście masz także możliwość oglądania seansów 3D.
W Multikinie zobaczysz na wielkim ekranie najważniejsze wydarzenia sportowe, koncerty, balet, opery oraz przedstawienia teatralne. W ofercie są także nocne maratony filmowe, poranki dla dzieci, kino na obcasach. A także offowe czwartki z filmami festiwalowymi i niekomercyjnymi produkcjami. Długie reklamy to już chyba standard, z którym musisz się pogodzić, jak i z faktem, że nie powinieneś spóźnić się na seans, bo możesz nie zostać wpuszczony na salę. W większości warszawskich Multikin miło spędzisz czas w kawiarniach Cavablanca. W niektórych lokalizacjach możesz także liczyć na napoje z procentami.
Kino Wisła
Jeśli nie jesteś fanem galerii handlowych i wolisz miejsca z duszą wybierz kino w Warszawie – Wisła. To jedno z najstarszych kin w Warszawie. Zostało uruchomione w 1959 roku. Obecnie należy do sieci NoveKino (6 kin w całej Polsce, 2 kina w Warszawie).
To nieduże kino z autentyczną atmosferą bez dzikich tłumów i megadługich reklam. Poza bieżącym repertuarem obejrzysz tu także bardziej ambitne filmy niekomercyjne i artystyczne. Kino Wisła należy do Stowarzyszenia Kin Studyjnych i jako takie realizuje jego program upowszechniający kulturę filmową wysokich lotów. Organizowane są pokazy premierowe i przeglądy filmowe, cykliczne pokazy z udziałem krytyka, seanse dla rodziców z małymi dziećmi, czy cykl „Kobiecy Świat”. Perełką są pokazy slajdów podróżniczych. Seniorzy mogą liczyć na atrakcyjne ceny biletów na filmy w dedykowanym im cyklu „W Samo Południe”. Nic dziwnego, że kino Wisła zastało uhonorowane nagrodą w konkursie Żoliborskie Miejsca Przyjazne Seniorom 2019.
Wystrój trzech sal kinowych nieco trąci myszką, ale oldschoolowa atmosfera kina Wisła jest w zasadzie atutem. Zakochani mogą zarezerwować kanapy dwuosobowe. Bilety kupisz w kasie, ale też bez problemu przez stronę internetową. Na miejscu dostaniesz tradycyjne przekąski kinowe. Ceny są przystępne, dodatkowo możesz liczyć na tanie poniedziałki. Plusem jest dogodna lokalizacja, bez problemu dojedziesz tu transportem publicznym, tuż obok jest stacja metra. Wypad do kina możesz zmienić w miłe popołudnie. W pobliżu jest park, więc po seansie rozprostuj nogi na spacerze. A jeśli zgłodniejesz wpadnij do lodziarni albo na kuchnię włoską do Trattoria Prima Pasta, gdzie uraczysz się także lampką wina lub kraftowym piwem. Lokale są w tej samej kamienicy.
Kino Atlantic
Kolejna propozycja dla wielbicieli kin sprzed ery multipleksów. Podobnie jak kino Wisła, kino Atlantic należy (od 2021 roku) do sieci NoveKino. Jest to najstarsze działające kino w Warszawie. Funkcjonuje nieprzerwanie od 1930 roku! Na widowni zasiadali tak znamienici goście, jak m.in. prezydent Ignacy Mościcki czy marszałek Józef Piłsudski. Ta świadomość rodzi specyficzny klimat. Wnętrze jest eleganckie i zadbane. Cztery sale kinowe mieszczą 794 gości. Miejsce dobre na randkę, jak i sentymentalną samotnię wśród ludzi.
W kinie Atlantic znajdziesz aktualne komercyjne hity, ale też filmy niezależne. W ramach cyklu „Krótka Historia Polskiego Kina” organizowanego przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych wyświetlane są prawdziwe klejnoty rodzimej kinematografii. Pokazują też kultowe filmy akcji. A z okazji 100-lecia Warner Bros możesz obejrzeć legendarne filmy produkcji tej wytwórni. Wiesz, że bracia Warner pochodzili z Krasnosielca, wsi na Mazowszu? Są też pokazy premierowe i inne ciekawe wydarzenia. W kinie Atlantic, podobnie jak w Multikinie Złote Tarasy odbywa się Warszawski Festiwal Filmowy. Goście chwalą wygodne fotele, natomiast problemem dla osób z ograniczoną mobilnością mogą być schody. Niestety w budynku niemożliwe jest zamontowania windy. Jeśli jednak jesteś całkiem sprawnym seniorem skorzystaj z tanich biletów do kina w środę w ramach cyklu „Pora Dla Seniora”. Tanie poniedziałki są dla wszystkich.
Nieważne czy jesteś tubylcem, czy przyjezdnym, powinieneś choć raz odwiedzić to wiekopomne miejsce na Chmielnej. Lokalizacji kina Atlantic nawet nie trzeba zachwalać. Wiadomo centrum miasta z mnóstwem świetnych knajpek, które możesz odwiedzić po seansie, choć w samym kinie też jest co przekąsić.
Kinoteka
Napisać, o Kinotece, że jest 8-salowym multipleksem, czy po prostu kinem, mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki, to jak nie napisać nic. W tym miejscu aż kipi kultura. Zobaczysz tu oczywiście blockbustery, ale możesz podziwiać też najlepsze kino niezależne, największe hity festiwalowe i ambitne kino środka. Szacunek za projekty ze wstępem wolnym! Gatunkowe filmy obejrzysz, z kolei w ramach festiwalu Splat!FilmFest. Tak kiepskie, że aż dobre? Owszem! W „Najlepszych z Najgorszych” zobaczysz kino klasy B, w tym oczywiście stare amerykańskie filmy s-f i kino akcji lat 80. Absurdalne dialogi, nielogiczna fabuła, spodki kosmiczne wiszące na sznurkach czy gumowe potwory. Zawsze przy pełnych salach. W Kinotece odbywają się także spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego prowadzone przez członków redakcji portalu pełnasala.pl. Jako kino studyjne Kinoteka realizuje program Filmoteki Narodowej.
W trakcie cyklicznych wieczornych spotkań w Kinotece możesz nawet nauczyć się medytacji. Pierwszy krok do osiągnięcia wewnętrznego spokoju w kinie. Dlaczego nie? Jeśli masz jeszcze trochę czasu przed seansem i ochotę na dobrą książkę skorzystaj z kinowej poczytalni. Wisienką na torcie są odbywające się w holu wystawy. Latem kino plenerowe w Warszawie.
Monumentalny socrealistyczny styl Kinoteki, spójny z całym gmachem naprawdę robi wrażenie. Elegancja marmuru z domieszką złota i czerwieni sprawia, że czujesz się jak na Oskarowej gali. Do dyspozycji jest kawiarnia i cocktail bar. Seans możesz umilić sobie świetnym drinkiem. Oczywiście dostaniesz też kinowe klasyki, jak nieśmiertelny zestaw popcorn plus cola. Pamiętaj, że w Kinotece w poniedziałki i środy jest taniej dla wszystkich, a dla seniorów od poniedziałku do czwartku.
Kino Muranów
Kino Muranów dzieli nazwę z historyczną dzielnicą, w której się znajduje. Wzniesiono je po II wojnie światowej na terenie warszawskiego getta. W tych murach zamknięty jest kawał historii. Wnętrze kina zmieniało się na przestrzeni lat. Remontowane tanim kosztem z początkiem nowego millenium stało się karton-gipsową karykaturą. Na szczęście kapitalny remont z doskonałą aranżacją przywrócił mu dawną teatralną świetność. Motywem przewodnim jest iluzja, jak w filmie. Kino Muranów posiada cztery nieanonimowe sale: Pola, Zbyszek, Ingrid i Gerard (informacja dla młodych – salę nazwano na cześć francuskiego aktora Gerarde’a Philipe’a, a nie podobnie brzmiącego wiedźmina – Geralta).
Z pięknym wnętrzem idzie w parze wartościowy kontent filmowy, skłaniający do refleksji i dyskusji. Nie oznacza to braku aktualnych hitów, ale więcej pozycji dla koneserów, szczególnie europejskich filmów artystycznych. Kolejne edycje festiwali filmowych i przeglądów (m.in. „Nowe Kino Niderlandzkie” – fantastyczna podróż po kinie holenderskim), pokazy przedpremierowe, retransmisje koncertów i przedstawień. A także pozycje Sieci Kin Studyjnych oraz znane i lubiane rodzinne poranki. Kino Muranów od wielu lat jest dumą Gutek Film – dystrybutora światowego kina.
Sprawy istotne od strony praktycznej: wejście do kina prawie wprost ze stacji metra Ratusz Arsenał, znośna długość bloków reklamowych i brak numeracji miejsc. Co powinno Cię skłonić do wcześniejszego przybycia. Jeśli przeszkadzają Ci kinowi chrupacze i sam potrafisz powstrzymać się od konsumpcji na czas seansu to kino Muranów jest odpowiednie dla Ciebie. Nie uświadczysz tu popcornu i nachosów. Natomiast przed lub po seansie możesz wypić dobrą kawę lub coś mocniejszego i zjeść pyszne ciasto w klimatycznej kawiarni. Kino w Warszawie – Muranów oferuje tanie poniedziałki, zniżki dla seniorów i studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
Kino Iluzjon
Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej ma niezwykle bogatą i burzliwą historię. Niemal można by nazwać je kinem wędrownym, ponieważ przez 60 lat istnienia wielokrotnie zmieniało adres. Lata tułaczki przetrwało dzięki wsparciu społeczeństwa, by w końcu zyskać zaszczytny status kina archiwalnego. Osiąść na dobre w zabytkowym budynku dawnego kina Stolica. Zmodernizowany dwusalowy obiekt pełni dziś rolę multimedialnego Muzeum Sztuki Filmowej i tworzy … magię.
Nie sposób wymienić wszystkich festiwali filmowych, przeglądów, gali, wystaw multimedialnych, wydarzeń specjalnych i sławnych filmowców, którzy gościli w Iluzjonie. Repertuar tego kina studyjnego obejmuje w dużej mierze kultową klasykę filmową. Możesz tu podziwiać repremiery zdigitalizownych i odrestaurowanych cyfrowo filmów przedwojennych oraz największych dzieł kinematografii. Kino Iluzjon wzięło na warsztat m.in. „Potop” Jerzego Hoffmana, by stworzyć nową wersję „Potop Redivivus”. Nie brakuje również współczesnych ambitnych propozycji. Odbywają się tu też przeglądy filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Może przypaść Ci do gustu cykl „Kino od Kuchni” zdradzający tajniki kolejnych etapów produkcji filmowej albo nieme kino z muzyką na żywo. A dla najmłodszych są „Misiowe Poranki”. Ceny przystępne.
W kinie Iluzjon obcujesz ze sztuką kinową bez reklam, szeleszczących papierków i popcornu. Nie oznacza to, że masz głodować i usychać. Wręcz przeciwnie. W mieszczącej się w kinie restauracji Stolica café znajdziesz inspirowane kinem ciekawe menu z pozycjami wegańskimi oraz szeroki wybór napojów, w tym rzemieślniczych piw i koktajli z procentami.
Kino Kultura
Kolejne studyjne kino w Warszawie, Kultura dzieli kamienicę w samym sercu Warszawy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szacowne sąsiedztwo zobowiązuje. Kino Kultura obecnie prowadzone przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich ma niezwykłą historię. W mniejszej z dwóch sal, niegdyś stanowiącej odrębny byt cenzurowano filmy przez kolaudowanie, czyli po prostu wycinanie scen. O ironio, sala nosi nazwę Rejs, tak samo jak kultowa polska komedia, błyskotliwe szyderstwo absurdów PRL-u.
Teraźniejsze kino Kultura to nowoczesny arthouse prezentujący głównie ambitne filmy polskie i europejskie, ale także azjatyckie i amerykańskie oraz przeglądy filmów najlepszych polskich reżyserów. Możesz tu podziwiać produkcje nagrodzone Oskarami, Europejskimi Nagrodami Filmowymi, a także Złotymi Lwami i Orłami. W kinie odbywają się eventy Stowarzyszenia Filmowców Polskich, pokazy premierowe, konferencje prasowe i jubileusze. Przewijają się tu takie sławy, jak m.in. Martin Scorsese czy Paul Mazursky, ale to także otwarte i przyjazne kino studentów i wielbicieli sztuki. Jednym słowem kultura przez wielkie „K”. Magii kina nie mącą długie reklamy, szelesty i inne niepożądane odgłosy.
W przynależnej do kina Kultura restauracji, o nieprzypadkowej nazwie Cinema Paradiso masz okazję, poza znakomitą kuchnią włoską i śródziemnomorską spotkać znamienitych gości ze świata filmu. Lampka wina lub wyborny drink podkręcą odbiór filmu lub dyskusję po projekcji. Kino Kultura kusi wszystkich kinomanów bardzo przystępnymi cenami biletów, a w poniedziałki, o dziwo, również świąteczne to najtańsze kino w Warszawie.
Kino Luna
Luna to bardzo zgrabna nazwa dla kina. Przed oczami od razu maluje się filmowy motyw wilka wyjącego do księżyca w gwieździstą noc. Jednak geneza nazwy jest nico mniej poetycka. Kino Luna zostało nazwane na cześć radzieckiego programu kosmicznego „Łuna”, którego celem była eksploracja Księżyca. Do dziś wyczuwalny jest tam duch PRL-u. Od inaugurującego działalność kina pokazu brytyjskiego filmu „Miłość i gniew” przez pół wieku w Lunie odbyło się ponad 100 tysięcy seansów. Kosmiczne kino – kosmiczne liczby! Dotyczy to także ilości organizowanych imprez, wydarzeń, pokazów, koncertów, wernisaży, programów edukacyjnych, spotkań z artystami oraz tematycznych maratonów filmowych.
Jako członek Sieci Kin Studyjnych, a także Art. Cinema C.I.C.A.E. oraz Europa Cinemas to kino w Warszawie skupia się na promocji i szerzeniu kultury niekomercyjnej. Zobaczysz tu głównie kino offowe, choć pokazują także bieżące hity. Widzowie doceniają inspirującą i edukacyjną działalność kina Luna. Przyznając mu wielokrotnie prestiżowe wyróżnienia, np. tytuł Kina Roku oraz Najbardziej Pozytywnego Kina w Warszawie czy Miejsca Przyjaznego Seniorom.
Ciekawa jest forma architektoniczna kina Luna, jest ono bowiem wbudowane w budynek mieszkalny, stąd dwie sale mieszczące łącznie blisko 600 gości są obniżone w stosunku do wejścia. Jeśli chodzi o lokalizację, to wiadomo, że na warszawskim tzw. Zbawixie toczy się intensywne życie towarzyskie i możesz tu spotkać różnej maści celebrytów. Ukłonem w stronę widzów jest benefitowa Karta Lunatyka, a także tanie czwartki dla wszystkich. Na miejscu dostępna jest kawiarnia/bar z kinowymi przekąskami, winem i nie tylko. Możesz zabrać drugą połówkę na randkę do klimatycznego, kultowego miejsca i obejrzeć wartościowy film przytulając się na podwójnych fotelach.
Kino Elektronik
Czerwony neon i wielkie murale z kultowymi scenami. W tym patrzące na Ciebie oko z radzieckiego filmu z 1929 roku „Człowiek z Kamerą” już na wejściu zdradzają wyjątkowość kina. W 2015 roku, po latach zamknięcia to kino w Warszawie odrodziło się niczym feniks z popiołów. Dzięki fundacji „Laterna Magica” Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy, która odpowiada także za powołanie do życia Warszawskiej Szkoły Filmowej i Liceum Filmowego.
Kino studyjne Elektronik to miejsce dla prawdziwych koneserów sztuki filmowej, którym nie przeszkadza powiew PRL-u. Zobaczysz tu ambitne współczesne, jak i klasyczne tytuły. Możesz wziąć udział w spotkaniu ze znanymi twórcami, debatach, kameralnych koncertach, targach i wystawach. A także festiwalach filmowych (np. dedykowanym scenarzystom Script Fiesta). Swoje dokonania prezentują tu także studenci WSF. Wśród sławnych gości kina Elektronik można wymienić chociażby Agnieszkę Holand, której „Kobieta Samotna” była filmem otwierającym nowy rozdział w historii kina Elektronik.
Obiekt ma na swoim koncie m.in. prestiżowy tytuł kina miesiąca wśród podmiotów zrzeszonych w Europa Cinemas. Widzowie doceniają też fakt, że wybrane pokazy są darmowe. Oprócz dużej sali z 410 miejscami, dostępna jest także kameralna sala dla 26 osób. Nienumerowane fotele pamiętające premierę Gwiezdnych Wojen z typowym dla starszych kin niewielkim spadkiem pomiędzy rzędami może nie są superkomfortowe. Ale gwarantują mentalną podróż do przeszłości w autentycznym klimacie oldschoolowego kina. Warto zabrać do kina Elektronik, wychowanego na komercji, przedstawiciela młodego pokolenia na wyjątkową lekcję historii. Delektować się filmem bez popcornu i reklam. A przed lub po seansie wstąpić do miłej kawiarenki.
Kinokawiarnia Stacja Falenica
Propozycja ekstremalnie alternatywna w stosunku do sieciowych multipleksów. Wyobraź sobie, że wprost z peronu wchodzisz do … kina. W zielonej Falenicy, na obrzeżach Warszawy jest jedyne w Polsce kino na stacji kolejowej. To nietuzinkowa inicjatywa i pasja właścicielki. Ewy Jaskólskiej sprawiły, że budynek przedwojennego dworca na trasie Warszawa – Otwock od 2010 roku jest unikatowym miejscem, w którym obejrzysz film siedząc w jednej z dwóch sal przy kawiarnianym stoliku zajadając pyszne ciasta od lokalnych cukierników. A także inne smakołyki z lampką wina, kuflem rzemieślniczego piwa czy pyszną kawą.
Repertuar dobiera się niezwykle starannie, są klasyki, ale też aktualne nowości oraz filmy z programu kin studyjnych i Europa Cinemas. Kinokawiarnia Stacja Falenica to nie tylko miejsce projekcji filmów. Odbywają się tu warsztaty praktyczne animacji i realizacji filmów dla dzieci i młodzieży. A także spotkania autorskie, dyskusje oraz koncerty lokalnych artystów w ogródku stacji. Jest księgarnia dla najmłodszych i dorosłych z wyjątkowym zbiorem naprawdę dobrych książek. Tu toczy się intensywne życie kulturalne i rozrywkowe w dużej mierze lokalnej społeczności. Ciekawe, niekomercyjne inicjatywy gości wcielane są w życie dzięki otwartości właścicieli. Nic dziwnego, że kino ma już w swoim dorobku tytuł Najlepszego Kina w Warszawie i inne nagrody.
Dojazd z centrum Warszawy do Falenicy trochę trwa, ale w zasadzie nie dłużej niż reklamy w większych kinach. Przybywaj i poczuj kameralną i wyjątkową atmosferę Kinokawiarni Stacja Falenica.
Kinogram
Fabryka Norblina, która po kompletnej rewitalizacji zakończonej w 2021 roku zyskała zupełnie nowe oblicze przyciąga tłumy tubylców i turystów. Kultura, rozrywka, gastronomia i wiele więcej atrakcji, wśród których wymienić można również kino. Warszawa oferuje duże multipleksy i oldschoolowe kina z duszą, a KinoGram w Fabryce Norblina to unikatowa propozycja. Butikowy charakter, najwyższa dbałość o detale i standard premium sprawiają, że w szybkim tempie poszerza się grono stałych bywalców tego urokliwego kina.
Goście KinoGramu jednomyślnie oceniają welurowe fotele i kanapy, jako wyjątkowo wygodne. Można je rozkładać, zmieniając swoją pozycję na bardziej horyzontalną. Jest sporo miejsca na nogi, a podłokietniki wyposażone są w poręczne stoliczki, na których możesz poukładać smakołyki zakupione przed seansem. W wyśmienitego drinka, lampkę wina czy pyszny popcorn truflowy zaopatrzysz się w imponującym 14-metrowym barze kinowym. KinoGram to kilka kameralnych sal z liczbą miejsc od 48 do 112. W jednej z nich na prawdziwych kinomanów czeka niespodzianka – statuetka Oscara – zdobyta przez Jana A.P. Kaczmarka w 2005 roku za muzykę do filmu „Marzyciel”. Repertuar KinoGramu obejmuje zarówno topowe tytuły, jak i klasykę filmową. Odbywają się tu kameralne, prywatne imprezy np. wieczory panieńskie, eventy firmowe, ale też spektakularne wydarzenia z udziałem sław.
Jeśli masz ochotę na ekskluzywny seans filmowy, koniecznie odwiedź to kino w Warszawie. Warszawa kocha luksus, więc stworzenie takiego formatu w tętniącej życiem Fabryce Norblina było strzałem w dziesiątkę. Oczywiście ceny biletów w porównaniu z innymi kinami w Warszawie są dość wysokie, ale warto zainwestować i delektować się sztuką filmową i cudowną estetyką KinoGramu.
Postaw na kino! Warszawa to miasto filmowych emocji.
Niezależnie od tego, czy jesteś koneserem kina artystycznego, żądnym najnowszych hitów kinomanem, seniorem, młodym rodzicem czy nastolatkiem najlepsze kina w Warszawie spełnią Twoje oczekiwania. Kultowe kino z duszą albo supernowoczesny obiekt, a może sala IMAX? Warszawa ma to wszystko. Możesz osiągnąć pełnię relaksu z nienadwyrężonym budżetem, jeśli skorzystasz z naszych podpowiedzi, gdzie i kiedy kupić tanie bilety do kina.