Program Koncertu:
* FRYDERYK CHOPIN:
– Nokturn cis-moll op. posth.;
– Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2;
– 2 Walce op. 64;
– Etiuda As-dur op. 25 nr 1 „Harfa Eolska”;
– Etiuda E-dur op. 10 nr 3;
– Etiuda c-moll op. 10 nr 12 “Rewolucyjna”;
– Ballada op. 10 ;
– 2 Mazurki op. 6;
– Polonez As-dur op. 53 „Heroiczny”.
Paweł Andrzej Mazurkiewicz, urodzony w Warszawie, rozpoczął edukację muzyczną jako akordeonista, a naukę gry na fortepianie dopiero w wieku 16 lat. Studiował u Jana Ekiera i Bronisławy Kawalli na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz u Tomasza Herbuta na Uniwersytecie Sztuk w Bernie (dyplom solisty z Nagrodą „Tschumi”). Obecnie jest profesorem fortepianu na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Bernie i pedagogiem w MS Aaretal koło Berna.
Paweł Mazurkiewicz jest laureatem licznych konkursów pianistycznych: w 2003 roku zdobył Prix Credit Suisse Jeunes Solistes (Szwajcaria). Zdobył też między innymi pierwszą nagrodę na 30. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie (gdzie otrzymał także stypendia Ministra Kultury i Sztuki), a także nagród na Konkursie im. K. Szymanowskiego” w Łodzi. Dalsze nagrody w Japonii, Grecji, Francji, Polsce i w Szwajcarii.
Regularnie koncertuje jako solista i kameralista na trzech kontynentach (m.in. w Tokio, Osace, Los Angeles, Berlinie, Rzymie, Warszawie, Strasburgu, w Szwajcarii w największych salach koncertowych – KKL Lucerne, KKT Thun, Kultur Casino Bern, Tonhalle Zurich, Zentrum Paul Klee Bern, grając m.in. z Berneńską Orkiestrą Symfoniczną, Berneńską Orkiestrą Kameralną, Orchestra Classica Bern, Neue Zurich Orchester, Orchestra da Camera di Lugano).
—
Sala Koncertowa „Fryderyk” to miejsce kameralnych spotkań z muzyką Fryderyka Chopina, w stylu XIX-wiecznych spotkań salonowych. Tu, w sercu warszawskiego Starego Miasta spędzicie niezapomniany czas w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych. Wspaniały fortepian Steinway, kryształowe żyrandole, lustra, piękne sztukaterie i atmosfera niewymuszonej elegancji oraz występy znakomitych pianistów sprawią, że będziecie chcieli tu wrócić.
Koncert jest dwuczęściowym recitalem trwającym ok. 60 minut, opartym na popularnej w XIX wieku idei salonowych spotkań muzycznych. W przerwie koncertu goście częstowani są lampką wina musującego. Wykonawcami koncertu są niezwykli pianiści, których nazwiska znane są w Europie i na świecie – profesorowie Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i zwycięzcy międzynarodowych konkursów fortepianowych, absolwenci prestiżowych uczelni muzycznych: Joanna Ławrynowicz, Anna Kubicz, Maciej Poliszewski, Maria Korecka-Soszkowska, Paweł Mazurkiewicz, Joanna Sochacka, Robert Skiera, Kayo Nishimizu.
W programie znajdą Państwo najsłynniejsze jego kompozycje. Zabrzmią m.in. Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwana Rewolucyjną, Polonez As-dur op. 53 tzw. ”Heroiczny”, Preludium Des-dur op.28 nr 16 zwane Deszczowym.