Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie w 2025 roku odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W roli Gościa Honorowego zaprezentuje się Republika Korei. Organizatorem targów jest Fundacja Historia i Kultura.
Program Gościa Honorowego
Zbliżająca się edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie będzie pierwszą tak bogatą okazją, by spotkać autorki i autorów z Republiki Korei, poznać współczesną literaturę południowokoreańską, kulturę, historię i obyczaje tego kraju. Centralnie ulokowane na targach, 200-metrowe stoisko Republiki Korei, różnorodny program wydarzeń, w tym spotkania z południowokoreańskimi pisarkami, pisarzami i przedstawicielami branży wydawniczej, prezentacje książek i wydarzenia promujące kulturę Korei Południowej będą osią najbliższej edycji targów. Organizatorem wystąpienia Republiki Korei na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie są Ambasada Republiki Korei i Koreańskie Centrum Kultury w Polsce.
Festiwal Komiksowa Warszawa – organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe od 2010 roku to jeden z największych festiwali komiksu w Europie Środkowej.
Festiwal Kryminalna Warszawa – strefa spotkań z autorami najlepszych polskich powieści kryminalnych na MTKW i nagroda dla ich autorów – VI edycja Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Organizator: Fundacja Historia i Kultura. Mecenas Grand Prix Festiwalu: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Dzień Reportażu z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego – Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa
Ukraiński Salon Książki – projekt powołany na rzecz pogłębienia dialogu i porozumienia Polaków i Ukraińców. W ramach Ukraińskiego Salonu Książki w eksponowanym miejscu na Targach powstanie narodowe stoisko Ukrainy – pod auspicjami i przy współpracy Ambasady Ukrainy w Polsce i Ukraińskiego Instytutu Książki. We współpracy z partnerami z Ukrainy zorganizujemy spotkania polsko-ukraińskie z udziałem wydawców, ekspertów i autorów z obu rynków.
Spotkania z Nauką – sektor wystawienniczy z ofertą wydawców akademickich i programem spotkań popularyzujących różne dziedziny wiedzy, z udziałem ekspertów i pasjonatów m.in. matematyki, fizyki, historii, literaturoznawstwa, biologii czy ochrony środowiska. Projekt Spotkania z Nauką został dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II – Popularyzacja Nauki”.